Anahtar Teslim Projeler


Anahtar teslim projeler , günümüzde ev sahibi, dükkan sahibi olmak isteyen kişilerin göz önünde bulundurduğu bir filtreleme seçeneğidir. Anahtar teslim sürecinde projenin yapımını üstlenen firmanın proje hakkındaki tüm masrafları üstlenmesi gerekmektedir. Alıcıya eksiksiz bir şekilde proje teslim edilmelidir. Bu duruma anahtar teslim proje veya tamamlanmış proje diyebiliriz. Alıcının ödeme planlaması ve tapu gibi evrak süresiyle eve oturma süresi aynı zamanda olmaktadır. Ev veya işyeri satın almada en güvenilir yöntem anahtar teslim yöntemidir. Bu süreç içerisinde ihaleyi yapan ve alan kişi arasında Hakediş Sözleşmesi imzalanır.


Anahtar teslim hakediş sözleşmesini sizlere kısaca anlatmak isteriz. Hakediş ön kapağında sözleşme bilgileri yer alır, olası süre uzatmaları ön kapakta belirtilir. Dizi pusulası, Hakediş dosyasında var olan evrakları, sayfa numaraları ve adet sayıları gibi bilgileri belirtmektedir. Hakediş Dizi Pusulası denilmektedir. Hakediş icmali, özet anlamına gelebilir. İcmal’de yapılan projenin toplam tutarı ve varsa Hakediş kesintileri oluşturulur. Hakediş arka kapağı, sözleşmeye bağlı işin tutarı, fiyat farkı tutarı, KDV tutarı, tahakkuk tutarı, kesinti ve mahsuplar ile firmaya ödenecek tutarlar belirtilir. Hakediş iş yeri teslim tarihi boyunca aylık olarak tutulmaktadır.


Anahtar Teslim Avantajları


Anahtar teslim avantajları ile güvenli bir şekilde konut sahibi olabilirsiniz.
Anahtar teslim projelerinde ödeme gününüz ve teslim gününüz aynı anda yapılmaktadır. Topraktan alınan evlerin süre bakımından riskleri bulunduğu için anahtar teslim projeleri tercih edilmektedir. Ayrıca anahtar teslim projelerinde eksiksiz ve tamamlanmış eve ister oturabilir isterseniz de kiraya verebilirsiniz. Konut kredisi çekmişseniz, anahtar teslim konutlarıyla hemen eve çıkabilir, kira veriyormuşçasına kredi ödeyebilirsiniz. Aynı zamanda konutu almadan önce tüm ayrıntılarıyla evi inceleyebilme imkanınız bulunmaktadır. İnşaat beklemek gibi derdiniz olmaz. Son zamanlarda haberlerde sıklıkla gördüğümüz dolandırılma olaylarını da anahtar teslim projelerinde rastlamazsınız.
Anahtar teslim projeler, sizlere sunulmuş güvenilir konutlardır. Her detayını inceleyebileceğiniz evinize dilerseniz kiracı da alabilirsiniz. Bu tür konutların teslim ve ödeme tarihleri aynı olduğu için sadece temizlik yaparak eve oturma şansınız da bir diğer güzelliklerden biridir.


Dekorasyon ve Tadilat


Dekorasyon ve tadilat ile sizlere ait olan evi yenileyebilme ve kendi zevkinize bağlı olarak dekore edebilirsiniz. Oturduğunuz evi veya yeni aldığınız evi tadilat edebilme ihtimaliniz ve yeterli maddiyatınız varsa hiç durmayın hemen tadilata başlayın diyebiliriz. Evinizi tadilat etmek istiyorsanız bu konuda uzman olan, ev tadilatı firmaları ile görüşebilirsiniz. Tadilat firmaları sizlere birbirinden farklı birçok tadilat seçeneği sunup, size uygun fiyata ve sizin zevkinize göre tadilat işlemini yapabilmektedir. Tadilat yaptıracağınız evin eşyasız olması tadilat sürecini daha kısa süreye indirmektedir. Bu nedenle genelde taşınmadan önce yeni eve tadilat yapmayı tercih eden birçok müşteri bulunmaktadır.


Komple Tadilat Komple tadilat, uzun süren bir işlem olmasının yanı sıra sonuç ile sizleri etkileyen tadilat seçeneğinden biridir. Evin en ufak detayından odalarına kadar bütün bölümlerini tadilata sokabilirsiniz. Bu sayede ayrılmak istemediğiniz evinizi yenileyip, sizlere uygun hale getirmiş olursunuz. Komple tadilat süresi evin eşya durumuna bağlı olarak sürmektedir. 3+1 eşyasız evde yaklaşık olarak 3 hafta ile 5 hafta arasında değişen süre eşyalı evde daha uzun olabilir. Tadilat işi ile ilgilenen firmalarla iletişime geçerek daha uygun maliyet ile evinizi yenileyebilirsiniz. İstediğiniz tadilat şeklini yetkili kişiye anlatmanız yeterlidir. İnternet üzerinde bu konu ile ilgili birçok site bulunmaktadır. Firmaları ve fiyatları araştırarak sizde eski evinizi yepyeni yapabilirsiniz.


DekorasyonDekorasyon, maliyeti ucuz bir diğer tadilat şeklidir. Evin yapısını değiştirmeden görünüşüne dokular kazandırarak yapabileceğiniz bu tadilat şekli sizlere yeni ev hissi yaşatabilir. Ev dekorasyonlarına iç dekorasyon denilir ve iç mimar bu konumda görev alır. Belli başlı dekorasyonlar bulunmaktadır. Modern dekorasyon, Çağdaş dekorasyon, Minimalist dekorasyon, Endüstriyel dekorasyon, Yüzyıl temalı, İskandinav tipi, Geleneksel dekorasyon, Geçiş dekorasyon (2 tip dekorasyonun aynı anda kullanılması), Fransız tipi, Bohem tipi, Rustik dekorasyon, Salaş dekorasyon, Hollywood tipi ve sahil tarzı dekorasyonlar piyasada yer edinmiş türlerdir.
Dekorasyon ve tadilat işleri ile çok sevdiğiniz şehrinizi, semtinizi terk etmenize gerek yoktur. Bu işlemleri kullanarak kendi zevklerinizi evinizde yaşatabilirsiniz. Bir dokunuş ile evinize hayat kazandırmaya hazır mısınız?